Dva cenné kovy na závěr halové sezóny

První březnový víkend se v atletické hale ve Vítkovicích odehrálo halové mistrovství České republiky v kategorii starších žáků a žákyň. Poměřit s nimi své síly přijeli také atleti ze Svitav. Byla mezi nimi i Eliška Červená, která v Ostravě úspěšně uzavřela halovou sezónu.

V sobotu čekal Elišku skok vysoký, do kterého byla nominovaná jako favoritka s výkonem
166 cm (pouze třem sportovkyním se v letošní sezóně podařilo tuto výšku překonat). Ve výškařském sektoru se sešlo celkem 19 atletek, které mezi sebou svedly vyrovnaný boj. Eliška Červená jako jediná dokázala překonat výšku 164 cm a stala se tak halovou mistryní České republiky ve skoku vysokém. Další dvě medaile byly mezi výškařky rozděleny na základě počtu opravných pokusů, protože výšku 161 cm zdolalo hned 5 děvčat. Eliška si po domluvě s trenérem Milanem Boučkem nechala nastavit laťku do výšky 170 cm. Tu však naneštěstí nepřekonala a svůj osobní rekord, kterému byla při posledním pokusu velice blízko, bohužel nevylepšila.

O titul halové mistryně České republiky ve skoku dalekém se v neděli utkalo 18 dálkařek. Eliška Červená byla podle republikových tabulek i mezi o rok staršími soupeřkami jednou z kandidátek na vítězství. Její nejdelší pokus o délce 535 cm znamenal zisk bronzové medaile. Zlatou medaili za výkon 547 cm brala Kateřina Kadavá z AC Jablonec nad Nisou a stříbro Františka Rappová z TJ LIAZ Jablonec nad Nisou (543 cm).

Poslední nedělní disciplínou byla tradičně štafeta na 4x200 m. Šéftrenér Josef Novák postavil na start halového mistrovství České republiky štafety v obou kategoriích. Štafeta děvčat ve složení Eliška Červená, Natálie Anna Fadrná, Eliška Juránová a Marika Navrátilová dostala štafetový kolík do cíle v čase 1:51.56, což stačilo na 11. místo z třiatřiceti přihlášených. Tým chlapců ve složení Vojtěch Stodola, Radim Janů, Daniel Zoicas a Jakub Jonáš byl bohužel diskvalifikován za spadený štafetový kolík.

Celková bilance z halové sezóny 2018 je pro Elišku Červenou naprosto neuvěřitelná. 3. místo ve víceboji na mistrovství Moravy a Slezska, třikrát 1. místo na přeborech Pardubického kraje, titul mistryně České republiky ve víceboji, titul mistryně České republiky ve skoku vysokém a 3. místo na mistrovství České republiky ve skoku dalekém.