Halové krajské přebory jednotlivců v Jablonci nad Nisou

Svitavská atletika se oblékla do nového a v neděli 4. února se časně ráno vydala bezmála čtyřicetičlenná výprava do Jablonce nad Nisou. V tamní hale na Střelnici se konaly krajské přebory Pardubického kraje. Po kvalitní přípravě panovala v týmu dobrá nálada a očekávání kvalitních výkonů. Tato očekávání se podařilo naplnit a svitavská atletika si z Jablonce odvezla 19 cenných kovů (7-7-5) a hlavně spoustu osobních zlepšení a zážitků.

Prosadilo se zejména žactvo. Nejúspěšnější členkou výpravy se stala žákyně Eliška Červená, která ač teprve letos vstoupila mezi starší kolegyně v žákovské kategorii, tak na přeborech nenašla přemožitelku. Zvítězila v běhu na 150 m a na 60 m př, kde navíc vylepšila oddílová historická maxima. Navrch přidala také vítězství v dálce.

Na stupně vítězů Elišku ve dvou disciplínách doprovodila její oddílová kolegyně a jmenovkyně Eliška Juránová, která se díky své píli v tréninku výrazně zlepšuje. Eliška vybojovala stříbro na 60 m žákyň a bronzové medaile na 150 m a v dálce.

Skvěle si vedla naše děvčata na nejdelším žákovském sprintu na 300 m. Senzační přebornický titul vybojovala pro svitavské barvy Vendula Frantová, která si vylepšila osobní rekord o jednu vteřinu. Výkon Vendi napodobily také její mladší kolegyně, když Magdaléna Komůrková v kategorii ml. žákyň rovněž vyhrála, a navíc na stupínky vítězů jí doprovodila oddílová kolegyně Šárka Smékalová, která obsadila druhou příčku.

Pro další přebornický titul si doběla Lucie Čejková, která jasně opanovala závod ml. žákyň na 800 m. Lucka nezůstala u jedné medaile a na 60 m př. si doběhla pro stříbro a na 150 m ji na čtvrtém místě od medaile dělilo jen pár setin.

Další úspěšnou svitavskou disciplínou byla koule mladších žákyň, kde jsme také měli dvojí zastoupení na stupních vítězek. Na druhém místě se umístila Veronika Stodolová, která také vylepšila oddílový rekord v této disciplíně. Na třetí stupínek pak vystoupala Eliška Horáková také v osobním rekordu, a tak nějak potvrdila, že Eliškám ve svitavském dresu to prostě sedí.

Prosadily se také naše dorostenky. Na nejkratším sprintu žen si pro druhé místo doběhla Filipa Štulpová, Do finále 60 m se probojovala také Adéla Ziková, která po dobrém startu obsadila 4. místo. Stejné umístění přidala také na 200 m.

Mužská část výpravy se také prosadila zejména v žactvu. Vojtěch Stodola odjížděl na přebory ve skvělé formě. Tu potvrdil na 60 m př. kde sic těsně prohrál, ale vylepšil si svůj osobní, a tedy i oddílový rekord. Mezi favority patřil také ve skoku vysokém i zde však těsně prohrál s jedním soupeřem. Chuť si spravil až v poslední disciplíně, když ovládl běh na 150 m a vybojoval pro svitavskou atletiku ten den již sedmý titul přeborníka kraje. Ve skoku vysokém jej na třetím stupínku doprovodil oddílový kolega Daniel Zoicas, který i po přechodu do starší kategorie útočil na příčky nejvyšší. Na 60 m př. mu medaile unikla o 4 setiny a obsadil 5. místo.

Další chutě do přípravy si dodali i ostatní závodníci. Žák Radim Janů si vylepšil osobní maximum v kouli. Většina mladších závodníků startovala na podobných závodech a v takové hale poprvé a vezou si z Jablonce cenné zkušenosti a nové zážitky. Velmi spokojený odjížděl také trenérský „štáb“ svitavské atletiky. Tak jen houšť a hurá do finálních příprav na Republiková mistrovství.

aktualizováno: 19.03.2024 17:49:46