Martin Spěvák si v Jablonci nad Nisou odbyl premiéru na MČR dorostu. Představil se na tratích 110 m př. a 300 m př. Jak své vystoupení nadějný sprinter hodnotí?
 
Martine, máš za sebou premiérové vystoupení na Mistrovství ČR. Jak se ti v Jablonci závodilo s nejlepšími dorostenci?
Byl to pro mě jedinečný zážitek, kdyby mi někdo před rokem řekl, že v květnu letošního roku poběžím bok po boku (s trochou představivosti) s nejlepšími v republice,  tak bych se mu asi vysmál.
 
Startoval jsi v disciplínách 110 m př. a 300 m př. Jak si spokojený se svými výkony?
Na 110 m př. jsem byl trochu nervózní, nervozita opadla hned po výstřelu a užíval jsem si to, nebýt pádu na poslední překážce, tak si myslím, že to mohl být osobní rekord, ale abych odpověděl na otázku: se s 110 m př. spokojený nejsem. 300 m př. se mi běželo dobře, zaběhl jsem si "osobák", ale přechody stály za starou bačkoru, tudíž nemohu být stopro spokojený.
 
Na 300 m př. jsi měl lepší postavení v tabulkách. Co podle tebe zatím chybělo k postupu do finále, který nebyl daleko?
Podle mého technika - jsou rezervy v technice přeběhu překážek, tam to drhne. No a nějaké to zrychlení by také neuškodilo.
 
Máš za sebou vrchol sezóny, ale ta nekončí. Co tě ještě čeká a kde tě mohou vidět „fans“?
Čekají mě ještě jedno kolo přeboru Pardubického a Hradeckého kraje dorostu v dresu Litomyšle, kde za dorostence hostuji. Jedno kolo krajského přeboru mužů, které se koná ve Svitavách koncem srpna, a Mistrovství Čech dorostenců v září, kam máme zatím s litomyšlským celkem nakročeno. Fans? Mami, tati, babi, denně ve 4 na stadionu.
 
A co na to trenér nebo technik Josef Novák?
Martin je pozitivní člověk a jsem rád, že se k atletice opět vrátil. Trénuje poctivě a na výkonech je to znát. Láme jeden oddílák za druhým a blíží se k těm, které jsem považoval za „nepřekonatelné“. Za poslední rok udělal skvělý pokrok a rezervy má stále velké a své výkony může značně vylepšit ještě letos na podzim, ale spěchat na to nebudeme. Musíme zapracovat na koordinaci pohybu, přechodu překážek, rychlosti a vytrvalosti, rychlostní vytrvalosti, tempové vytrvalosti, síle absolutní, dynamické síle, elastické síle, výbušnosti, technice běhu, rytmu běhu mezi překážkami a ještě pár drobností. Pak by to mohlo být dobré. Technik končí. 

 

aktualizováno: 22.04.2024 20:46:03